Почетна   »   Закони    »  Закон за одликувањата и признанијата на Република МакедонијаДетален опис на документ
Закон за одликувањата и признанијата на Република Македонија
вон сила
Датум на објавување: 20.09.1995 Преземи го документот
2081 пати симнат
Датум на стапување во сила: 28.09.1995 
Сл. весник/година: 44/1995 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Претседател на Република Македонија
Забелешка:
Клучни зборови: претседател, одликување, признанија, награда


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.