Почетна   »   Закони    »  Закон за обезбедување на средства за санирање на последиците од земјотресот...Детален опис на документ
Закон за обезбедување на средства за санирање на последиците од земјотресот во општините Битола, Демир Хисар, Охрид и Ресен
Датум на објавување: 14.06.1995 Преземи го документот
2066 пати симнат
Датум на стапување во сила: 15.06.1995 
Сл. весник/година: 30/1995 
Категорија: Финансии, сметководство » Средства на солидарноста
Забелешка:
Клучни зборови: пари, средства, обезбедување, последици, земјотрес, санирање


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.