Почетна   »   Закони    »  Закон за основање на Агенција за енергетика на Република МакедонијаПоврзани документи
Детален опис на документ
Закон за основање на Агенција за енергетика на Република Македонија
Датум на објавување: 28.07.2005 Преземи го документот
2367 пати симнат
Датум на стапување во сила: 05.08.2005 
Сл. весник/година: 62/2005 
Категорија: Стопанство » Индустрија и енергетика
Забелешка:
Клучни зборови: агенција, агенција за енергетика, енергетика, енергетска политика
Измени и дополнувања
 Измена
  27.02.2014 
Преземи го документот
47 пати симнат
 Одлука на Уставен суд
  10.07.2015 
Преземи го документот
23 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.