Почетна   »   Закони    »  Закон за советот на јавните обвинители на Република МакедонијаДетален опис на документ
Закон за советот на јавните обвинители на Република Македонија
Датум на објавување: 12.12.2007 Преземи го документот
5125 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.12.2007 
Сл. весник/година: 150/2007 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Јавно обвинителство
Забелешка:
Клучни зборови: јавен обвинител, основно јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, избор на јавен обвинител, разрешување од функцијата јавен обвинител
Измени и дополнувања
 Изменување
  25.07.2011 
Преземи го документот
1660 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.