Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за прекинување на бременостаПоврзани документи
»
Детален опис на документ
Закон за прекинување на бременоста
Датум на објавување: 17.06.2013 Преземи го документот
617 пати симнат
Датум на стапување во сила: 25.06.2013 
Сл. весник/година: 87/2013 
Категорија:
Забелешка:
Клучни зборови: прекинување, бременост
Измени и дополнувања
 Измена
  27.11.2013 
Преземи го документот
331 пати симнат
 Измена
  30.09.2014 
Преземи го документот
150 пати симнат
 Измена и дополнување
  01.09.2015 
Преземи го документот
135 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.