Почетна   »   Закони    »  Закон за емисија на административни и судски таксени маркиДетален опис на документ
Закон за емисија на административни и судски таксени марки
Датум на објавување: 29.10.1992 Преземи го документот
2148 пати симнат
Датум на стапување во сила: 29.10.1992 
Сл. весник/година: 65/1992 
Категорија: Финансии, сметководство » Такси
Забелешка:
Клучни зборови: емисија, административни, судски таксени марки, таксени марки, административни марки
Измени и дополнувања
 Измена
  09.02.1993 
Преземи го документот
298 пати симнат
 Измена
  02.07.2001 
Преземи го документот
354 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.