Детален опис на документ
Закон за знамето на Република Македонија
Датум на објавување: 06.10.1995 Преземи го документот
2755 пати симнат
Датум на стапување во сила: 06.10.1995 
Сл. весник/година: 47/1995 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: знаме, обележје, симбол, држава, државност


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.