Почетна   »   Закони    »  Закон за застапување на Република Македонија пред Европскиот суд за човекови...Детален опис на документ
Закон за застапување на Република Македонија пред Европскиот суд за човекови права
Датум на објавување: 29.05.2009 Преземи го документот
1405 пати симнат
Датум на стапување во сила: 06.06.2009 
Сл. весник/година: 67/2009 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Влада на Република Македонија
Забелешка:
Клучни зборови: суд, права, македонија, европски, човекови, европскиот
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  04.03.2014 
Преземи го документот
328 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.