Почетна   »   Закони    »  Закон за извршување на одлуките на Европскиот суд за човекови праваДетален опис на документ
Закон за извршување на одлуките на Европскиот суд за човекови права
Датум на објавување: 06.06.2009 Преземи го документот
1633 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.06.2006 
Сл. весник/година: 67/2009 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Влада на Република Македонија
Забелешка:
Клучни зборови: права, одлука, право, одлуки, европски, човекови
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  04.03.2014 
Преземи го документот
481 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.