Почетна   »   Закони    »  Закон за употреба на знамињата на заедниците во Република МакедонијаДетален опис на документ
Закон за употреба на знамињата на заедниците во Република Македонија
Датум на објавување: 19.07.2005 Преземи го документот
3155 пати симнат
Датум на стапување во сила: 27.07.2005 
Сл. весник/година: 58/2005 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: знамиња, заедници, употреба, знамиња на заедници
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  24.10.2007 
Преземи го документот
971 пати симнат
 Изменување и дополнување
  25.07.2011 
Преземи го документот
789 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.